Po polsku…

Drukuj

Nasz wniosek dotyczący organizacji kursu z podstaw języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, został pozytywnie rozpatrzony przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce!

Bezpłatna nauka języka polskiego rozpocznie się już w kwietniu. Obecnie trwają ustalenia, aby w przyszłym tygodniu przekazać harmonogram spotkań.

Zaplanowaliśmy, że w kursie weźmie udział 60 osób (3 grupy 20-osobowe). Poznanie podstaw języka polskiego ma pomóc uchodźcom z Ukrainy w bieżącej komunikacji, samodzielnym załatwianiu spraw urzędowych, a przede wszystkim znalezieniu pracy.

Poza szkoleniem dla osób dorosłych, odbyć mają się także zajęcia językowo-plastyczne dla dzieci, które wraz z rodzicami uciekły przed wojną w Ukrainie. Zaplanowane zajęcia w prosty i przystępny dla nich sposób mają pomóc w nauce podstawowych zwrotów i słówek w języku polskim.

Wsparcie finansowe zostało nam przyznane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Działaj Lokalnie i pochodzi z Funduszu Wsparcia Antykryzysowego dla Ośrodków Działaj Lokalnie finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.