„Aktywni po zdrowie”

Drukuj
„Kamieńska Grupa Nieformalna” przy współpracy z  Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim (pow. Sępoleński, woj. Kujawsko-pomorskie), realizuje projekt pn. „Aktywni po zdrowie” w ramach otrzymanej dotacji w wysokości 5 480,00 zł z Programu Działaj Lokalnie X 2017.

Projekt jest skierowany do mieszkańców  miejscowości: Kamień Krajeński, Płocicz, Dąbrówka, Witkowo, Orzełek, Obkas.  W ramach projektu w każdej placówce kulturalnej w w/w miejscowościach od lipca do września odbywają się  warsztaty
z doradcą żywieniowym oraz z trenerem fitness prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking.

Na warsztatach z doradcą żywieniowym  w sposób łatwy i przyjemny przekazywana jest wiedza na temat zdrowego żywienia. Celem warsztatów jest kreowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz wyrobienie chęci sięgania po zdrową i ekologiczną żywność. Na zajęciach poruszana jest edukacja nt. wartości  odżywczych  warzyw i owoców a także innych produktów spożywanych na co dzień.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Dzięki udziale w zajęciach uczestnicy wspólnie się spotykają, wymieniają się uwagami dotyczącymi zdrowego żywienia, poznają nowe ćwiczenia, gry i zabawy ze świata nordic walking (tekst. Anna Schmelter).